تبلیغات
<بصیرت و حقیقت - ایران، آندلس نشود!
 
بصیرت و حقیقت
هنوز برای تازه شدن دیر نیست...
                                                        
درباره وبلاگ

"بسم الله الرحمن الرحیم"

در اینجا ما به دنبال حقیقت میگردیم.
حقیقتی که باورمان باشد نه شعارمان.
ایا حقیقت به سراغمان خواهد امد یا خود باید پی ان بگردیم؟!
به امید ان روز که نور حق را فهمیده و با کمک ان به سایه بصیرت برسیم...
در اینجا ما به دنبال موضوعات شخصی و پیروی کردن بدون چون و چرا از شخص خاصی نیستیم بلکه از تفکرات درست و حقیقی استقبال و قدردانی میکنیم.
امید که این عمل کوچک در راستای رضای خداوند و کمک به فهم ضرورت ظهور و رضای حضرت ولی عصر (عج) وکمک به اسلام ناب و مسلمین و حق طلبان جهان قرار گیرد.با نظرات و پیشنهادات خودتون مارو در راستای بهتر کردن مطالب یاری کنید.
با تشکر مدیریت سایت

توجه 1: کپی برداری با ذکر منبع مجاز میباشد.

توجه 2: برای استفاده بهتر از وبلاگ ترجیحآ از مرورگر های بروز مانند 9,IE 8 یا از مرورگرهای بروز Google Chrome یا Mozilla Firefox استفاده کنید.
مدیر وبلاگ : امین هنر

نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جنبش سایبری 313

همیاران جنبش مصاف

به نام خدا ، به یاد خدا ، برای خدا کلیک کنید

عصر ظهور

طرح بیعت منتظران با امام زمان (ع)

سه شنبه 17 دی 1392 :: نویسنده : امین هنر
(بسم الله الرحمن الرحیم)

«حجاب» در جامعه اسلا‌می، یکی از مهم‌ترین احکام الهی و از مؤثرترین راهکارها برای حفظ اخلاق است.78 سال پیش در 17 دی‌ماه 1314 هجری خورشیدی، به دستور اجانب ضداسلام کشف حجاب به دست رضاخان خائن و دست‌نشانده عملی شد. از آن پس بود که به رغم مقاومت شیرزنان ایرانی مسلمان در برابر این اقدام فجیع؛ اما جامعه آماده اجرای این مورد غم‌انگیز شد.

 ایران، آندلس نشود!

 


با پیروزی انقلاب اسلامی انتظار می‌رفت بار دیگر حجاب اسلامی روزهای خوبی را آغاز کند و چنین نیز شد اما با پایان جنگ تحمیلی و آزادی غربی و تجمل‌گرایی‌‌ای که با دولت کارگزاران بر جامعه ایرانی تحمیل شد و تشدید تهاجم فرهنگی و جنگ نرم غرب و صهیونیزم علیه جامعه اسلامی ایران و با گسترش اباحی‌گری در دولت اصلاحات و دولت دهم، بدحجابی و بی‌حجابی بار دیگر رونق یافت.

اکنون مدت‌هاست رواج بدحجابی و بی بند و باری در جامعه اسلا‌می،‌ ذهن مؤمنان، دینداران و دلسوزان فرهنگ اصیل اسلامی ـ ایرانی را به خود مشغول کرده است.

آنچه مسلم است، وضع فعلی پوشش و حجاب در ایران، مطلوب و در شأن یک جامعه دینی که 300 هزار شهید را ظرف یک جنگ تحمیلی 8 ساله برای تحقّق احکام نورانی اسلام تقدیم کرده است، نیست.

نحوه پوشش برخی زنان و دختران در سطح شهر، دانشگاه‌ها و مراکز به اصطلاح علمی، بوستان‌ها و... فرهنگ دینی ما را به استهزا گرفته است. لباس‌های تنگ،‌ مانتوهای کوتاه، شلوارهایی با رنگ‌هایی عجیب و طرح‌هایی غریب و اخیراً ساپّرت‌های چسبان آن هم با قیمتی بسیار نازل به راحتی در فروشگاه‌ها و مغازه‌های ام‌القرای جهان اسلام عرضه می‌شود. آزارهای لفظی خیابانی علیه زنان و دختران محجبه که اخیراً به صورت فیزیکی آن هم از سوی برخی زنان به جرم(!) امر به معروف و نهی از منکر نیز مشاهده شد، افزایش یافته است، انواع و اقسام مدل‌ها و مانکن‌های غربی مروّج فساد و محرّک به صورت آزادانه در مجله‌هایی که متأسفانه مجوز هم دارند، تبلیغ می‌شوند، استفاده ابزاری از چهره زنان در روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌ها افزایشی شدید داشته است،‌ در سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی، زن چادری یا معتاد یا فقیر و شوربخت یا دزد و ... نمایش داده شده و هر زن باکلاس، مرفه، دارای زندگی شیک و خانه بزرگ حتماً بدحجاب نشان داده می‌شود و... 

بی‌تردید، مسؤولا‌ن نظام اسلا‌می،‌ موظف به تدوین قوانین خاص در این زمینه و ارائه الگویی مناسب برای رواج حجاب اسلامی هستند ولی متاسفانه، نه تنها چنین اراده‌ای در دولت جمهوری اسلامی دیده نمی‌شود بلکه هر گاه چنین تصمیمی نیز در دیگر دستگاه‌های حکومت گرفته می‌شود، برخی مطبوعات و رسانه‌های خاص و بعضی گروه‌های سیاسی تلا‌ش می‌کنند از تدوین و اجرایی شدن چنین راهکارهایی ‌ممانعت جلوگیری کنند؛ در حالی که این مخالفت‌ها، و نقدهای بی‌پایه و غیرمدنی، به هیچ وجه برخاسته از ایده و نگرش عمومی جامعه و مردم نیست و لزوم پرداختن به این معضل اجتماعی و رفع آن یا حداقل ممانعت از گسترش بیش از اینِ آن،‌ یک خواست عمومی است. جای بسی تاسف است وقتی چند روز پیش که یک استاد سابقاً مسیحی و شیعه‌شده فرانسوی، وارد یکی از دانشگاه‌های کشورمان شد، با تعجب و تأسف به نگارنده گفت: پوشش و ظاهر دختران و زنان در دانشگاه‌های فرانسه و سایر کشورهای اروپا، پوشیده‌تر و ساده‌تر از دانشگاه‌های ایران است!

به گفته وی،‌ آرایش دختران در محیط های علمی و دانشگاهی معتبر اروپا، اهانت محسوب می شود زیرا به اعتقاد آنان، این عمل، مربوط به مکان‌های خاصی مثل کلوب‌های شبانه، دیسکوها و ... است، نه دانشگاه.

او ابراز شگفتی کرد از اینکه چگونه این نحوه پوشش و آرایش غلیظ، در دانشگاه‌های «جمهوری اسلا‌می» مشاهده می‌شود و کسی هم از آن جلوگیری نمی‌کند(!)

رواج روزافزون بدحجابی به عنوان امری نابهنجار، در ایران اسلامی در حالی رخ می‌دهد که دین ما نسبت به فراگیری این گناه کبیره، هشدار داده و آثار و تبعات نامطلوبی را وعده می‌دهد. شریعت اسلام، بدحجابی و بی‌حجابی را زمینه‌ساز بسیاری از نابهنجاری‌های اجتماعی بعدی عنوان کرده است. کتاب آسمانی ما قرآن مجید، در آیات متعددی ‌به این موضوع پرداخته و تکلیف مردان و زنان مؤمن را در این باره مشخص فرموده است.

پس تداوم تسامح مسؤولا‌ن در برابر مفسدان اجتماعی و کسانی که با روح و روان مؤمنین بازی کرده و موجب انحراف جوانانی می‌شوند که اگر گرفتار شهوت حرام نشوند، می‌توانند از آینده‌سازان ایران عزیز باشند، قابل دفاع نیست.

* راهکار چیست؟

به نظر می‌رسد یکی از راهکارهای جلوگیری از تشدید این گناه بزرگ، به کارگیری روش‌های صحیح و منطقی به دور از افراط‌گری و تفریط باشد. نخستین و مهم‌ترین اقدام آن است که با احیای واقعی ـ و نه شعاری ـ امر به معروف و نهی از منکر، زمینه اجرای احکام شرع از جمله حکم الهی حجاب را فراهم ساخت. به طور طبیعی، اگر یک آمر به معروف یا ناهی از منکر، احساس کند پس از انجام این فریضه الهی، مورد آزار لفظی ـ دشنام‌دهی و هتک حرمت زبانی ـ یا حتی جرح فرد بزه‌کار قرار گرفته و هیچ مرجع قانونی نیز آنطور که باید و قانون می‌گوید، از او حمایت نمی‌کند و یا حتی به عکس به جای مجرم، باید خود در محاکم قضائی پاسخگو هم باشد(!) دیگر به انجام این کار، ‌رغبتی نخواهد داشت. بنابراین، وظیفه مسؤولا‌ن و قانون‌گذاران جامعه، ‌تدوین الگو و قانونی مناسب در این زمینه است.

در کنار این موضوع، فرهنگ‌سازی دینی در رسانه‌های صوتی ـ تصویری، مجازی و مطبوعات،‌ افزایش آگاهی‌های فرهنگی و اجتماعی، بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی، الگوسازی مناسب برای جوانان از طریق ارائه و معرفی الگوهای واقعی و نه فوتبالیست‌ها و به اصطلاح هنرمندان غرب‌زده کشور، تسهیل امر ازدواج، ایجاد محیط های سالم فرهنگی و امکانات بیشتر و بهتر برای دختران نوجوان و جوان و بانوان، نظارت دقیق‌تر بر ورود محصولا‌ت فرهنگی، ‌شناسایی و برخورد با مفسدان اجتماعی‌ای که سازماندهی شده‌اند تا فحشا را در جامعه ترویج کرده و آن را «عادی» کنند، از ضرورت‌هایی است که می‌تواند در کنار برخورد قاطع و معقول ـ نه افراطی و بیشتر از خطای مرتکب شده و نه تفریطی و صلح کلی و حتی نوازش آنها!! ـ با مفسدان اجتماعی موثر واقع شود.

مسؤولان باید صدای پای آندلُسیزه شدن ایران را زودتر بشنوند!

 • محمدمهدی داماد
 • ابنا
نوع مطلب : بررسی های تاریخی سیاسی، فرهنگی، اجتماعی واقتصادی، 
برچسب ها : ایران، آندلس نشود!،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 شهریور 1396 05:18 ق.ظ
Greetings! Very useful advice within this article! It is
the little changes that make the largest changes.
Many thanks for sharing!
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:45 ب.ظ
Aw, this was an extremely nice post. Finding the time and actual effort to produce a superb article… but what can I say… I procrastinate a lot and never manage to get anything done.
یکشنبه 8 مرداد 1396 04:38 ق.ظ
Just wish to say your article is as amazing. The clearness to your post
is just great and that i can assume you're an expert on this subject.
Fine with your permission let me to take hold of your feed to keep
updated with approaching post. Thanks one million and please carry on the rewarding work.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 01:21 ق.ظ
Wonderful post! We will be linking to this particularly great
article on our website. Keep up the good writing.
سه شنبه 15 فروردین 1396 06:22 ق.ظ
This paragraph provides clear idea in support of the new viewers
of blogging, that genuinely how to do blogging and site-building.
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:23 ق.ظ
Appreciating the time and energy you put into your site and detailed information you present.
It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted rehashed
material. Fantastic read! I've bookmarked your site and I'm including your RSS
feeds to my Google account.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر